Ο Φικάι έδειξε τις ικανότητές του με ένα εκπληκτικό τάκλιν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με την Πόρτο στην Λεωφόρο.

Ο Φικάι μπήκε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά του ματς του Παναθηναϊκού με την Πόρτο, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 0-1.

Το «Τριφύλλι» ήταν αυτό που είχε τον έλεγχο κι έψαχνε την ισοφάριση, όμως άφησε αναγκαστικά χώρους τους οποίους προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν οι «Δράκοι».

Αυτό πήγε να γίνει στο 87′, όταν ο Μοντέιρο έφυγε στην… πλάτη της άμυνας και προσπάθησε να βγει σε θέση τετ-α-τετ, όμως ο «πράσινος» αμυντικός με εκπληκτικό τάκλιν τον σταμάτησε και γλίτωσε την ομάδα του από τα χειρότερα.

Δείτε την φάση:

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”ΠΑΟ – Πόρτο | Τάκλιν μεγάλου στόπερ από τον Φικάι, απίστευτη ενέργεια”,”description”:”ΠΑΟ – Πόρτο | Τάκλιν μεγάλου στόπερ από τον Φικάι, απίστευτη ενέργεια”,”thumbnailUrl”:”https://i4thumbs.glomex.com/dC1icnltcWgyYzByMHgvMjAyMy8wMi8wOC8xOC80OV80OV82M2UzZWVjZGVkOTk1LmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT31S”,”uploadDate”:”2023-02-08T18:49:13.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599v17kiaczo36&playlistId=v-cqdematxw109″,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/logo_v@2x.png”,”width”:136,”height”:146}},”regionsAllowed”:”GR”}